Diabolic Esper/Skills-FR: Difference between revisions
From Elwiki
No edit summary |
|||
Line 7: | Line 7: | ||
|- | |- | ||
| width="40" | [[Image:DEHyperActive.png]] | | width="40" | [[Image:DEHyperActive.png]] | ||
| width="150" align="center" | [[Paranoia/fr|Paranoïa]] | | width="150" align="center" | [[Paranoia/fr|Paranoïa]] {{Locked SkillFR|Hyper1}} | ||
|} | |} | ||
Line 18: | Line 18: | ||
{| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | {| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | ||
|- | |- | ||
| width="40" | [[Image:TiTSkill6 | | width="40" | [[Image:TiTSkill6.png]] | ||
| width="150" align="center" | [[Maximum Strike/fr|Coup maximum]] | | width="150" align="center" | [[Maximum Strike/fr|Coup maximum]] | ||
|- | |||
| width="40" | [[Image:PsionicShock.png]] | |||
| width="150" align="center" | [[Psionic Shock/fr|Choc psionique]] | |||
|- | |- | ||
| width="40" | [[Image:TiTSkill3.png]] | | width="40" | [[Image:TiTSkill3.png]] | ||
Line 25: | Line 28: | ||
|- | |- | ||
| width="40" | [[Image:TiTSkill2.png]] | | width="40" | [[Image:TiTSkill2.png]] | ||
| width="150" align="center" | [[Moonlight Rhapsody/fr|Sérénade luna]] [[Image: | | width="150" align="center" | [[Moonlight Rhapsody/fr|Sérénade luna]] {{Locked SkillFR|Advanced}} | ||
|- | |||
| width="40" | [[Image:GravityField.png]] | |||
| width="150" align="center" | [[Gravity Field/fr|Champ de gravitation]] | |||
|- | |- | ||
| width="40" | [[Image:DESkill5 | | width="40" | [[Image:DESkill5.png]] | ||
| width="150" align="center" | [[Reverse Stigma/fr|Stigmates inversés]] | | width="150" align="center" | [[Reverse Stigma/fr|Stigmates inversés]] | ||
|} | |} | ||
Line 39: | Line 45: | ||
{| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | {| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | ||
|- | |- | ||
| width="40" | [[Image: | | width="40" | [[Image:AddSkill18.png]] | ||
| | | width="150" align="center" | [[Dynamo Configuration - Pylon/fr|Configuration : pylône]] | ||
|- | |- | ||
| width="40" | [[Image:DESkill2.png]] | | width="40" | [[Image:DESkill2.png]] | ||
Line 59: | Line 65: | ||
|- | |- | ||
| width="40" | [[Image:DESkill10.png]] | | width="40" | [[Image:DESkill10.png]] | ||
| width="150" align="center" | [[ESP/fr|Perception extrasensorielle]] | | width="150" align="center" | [[ESP/fr|Perception extrasensorielle]] {{Locked SkillFR|Expert}} | ||
|} | |} | ||
|} | |} | ||
<br> | <br> |
Revision as of 21:51, 8 September 2020