User:Tyro Scorpio/VoidChars: Difference between revisions
From Elwiki
Tyro Scorpio (talk | contribs) No edit summary |
Tyro Scorpio (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 14: | Line 14: | ||
|- | |- | ||
| [[User:Tyro_Scopio/Raikeers|Raikeers]] || [[Image:DENEW.png|40px|link=Diabolic Esper|Diabolischer Esper]] || 55 || Schatzsucher || [[Guild:PhantomxSlayer|PhantomxSlayer]] | | [[User:Tyro_Scopio/Raikeers|Raikeers]] || [[Image:DENEW.png|40px|link=Diabolic Esper|Diabolischer Esper]] || 55 || Schatzsucher || [[Guild:PhantomxSlayer|PhantomxSlayer]] | ||
|- | |||
| [[User:Tyro_Scorpio/Krustenkaese|Krustenkaese]] || [[Image:IPNEW.png|40px|link=Iron Paladin|Adamantpaladin]] || 47 || - || [[Guild:PhantomxSlayer|PhantomxSlayer]] | |||
|- | |||
| [[User:Tyro-Scorpio/TueteDeutsch|TueteDeutsch]] || [[Image:ArTNEW.png|40px|link=Arme Thaumaturgy]] || 46 || - || - | |||
|} | |} |
Revision as of 19:05, 23 April 2017
Level der Resonanz: 70
Name | Charakter | Level | Beruf | Gilde |
---|---|---|---|---|
Hana291999 | Rote Rächerin (Transzendenz) | 99 | Schatzsucher | PhantomxSlayer |
xXShironaXx | Freya (Transzendenz) | 99 | Alchemist | PhantomxSlayer |
Shaleena | Nasod-Seraph (Transzendenz) | 97 | Schmied | PhantomxSlayer |
xXTyroXx | Flammenkommandant (Transzendenz) | 82 | Schatzsucher | PhantomxSlayer |
Raikeers | Diabolischer Esper | 55 | Schatzsucher | PhantomxSlayer |
Krustenkaese | Adamantpaladin | 47 | - | PhantomxSlayer |
TueteDeutsch | File:ArTNEW.png | 46 | - | - |