User:Tyro Scorpio/VoidChars: Difference between revisions
From Elwiki
Tyro Scorpio (talk | contribs) No edit summary |
Tyro Scorpio (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 7: | Line 7: | ||
| [[User:Tyro_Scorpio/Hana291999|Hana291999]] || [[Image:CrATransNEW.png|40px|link=Crimson Avenger/Transcendence|Rote Rächerin (Transzendenz)]] || 99 || Schatzsucher || [[Guild:PhantomxSlayer|PhantomxSlayer]] | | [[User:Tyro_Scorpio/Hana291999|Hana291999]] || [[Image:CrATransNEW.png|40px|link=Crimson Avenger/Transcendence|Rote Rächerin (Transzendenz)]] || 99 || Schatzsucher || [[Guild:PhantomxSlayer|PhantomxSlayer]] | ||
|- | |- | ||
| [[User:Tyro_Scorpio/xXShironaXx|xXShironaXx]] || [[Image:FYTransNEW.png|40px|link=Freyja/Transcendence|Freya | | [[User:Tyro_Scorpio/xXShironaXx|xXShironaXx]] || [[Image:FYTransNEW.png|40px|link=Freyja/Transcendence|Freya (Transzendenz)]] || 99 || Alchemist || [[Guild:PhantomxSlayer|PhantomxSlayer]] | ||
|- | |- | ||
| [[User:Tyro_Scorpio/Shaleena|Shaleena]] || [[Image:CBSTransNEW.png|40px|link=Code: Battle Seraph/Transcendence| Nasod-Seraph]] || 97 || Schmied || [[Guild:PhantomxSlayer|PhantomxSlayer]] | | [[User:Tyro_Scorpio/Shaleena|Shaleena]] || [[Image:CBSTransNEW.png|40px|link=Code: Battle Seraph/Transcendence| Nasod-Seraph (Transzendenz)]] || 97 || Schmied || [[Guild:PhantomxSlayer|PhantomxSlayer]] | ||
|- | |- | ||
| [[User:Tyro_Scorpio/xXTyroXx|xXTyroXx]] || [[Image:VCTransNEW.png|40px|link=Veteran Commander/Transcendence|Flammenkommandant]] || 82 || Schatzsucher || [[Guild:PhantomxSlayer|PhantomxSlayer]] | | [[User:Tyro_Scorpio/xXTyroXx|xXTyroXx]] || [[Image:VCTransNEW.png|40px|link=Veteran Commander/Transcendence|Flammenkommandant (Transzendenz)]] || 82 || Schatzsucher || [[Guild:PhantomxSlayer|PhantomxSlayer]] | ||
|- | |||
| ((User:Tyro_Scopio/Raikeers|Raikeers || [[Image:DENEW.png|40px|link=Diabolic Esper|Diabolischer Esper]] || 55 || Schatzsucher || [[Guild:PhantomxSlayer|PhantomxSlayer]] | |||
|} | |} |
Revision as of 19:00, 23 April 2017
Level der Resonanz: 70
Name | Charakter | Level | Beruf | Gilde |
---|---|---|---|---|
Hana291999 | Rote Rächerin (Transzendenz) | 99 | Schatzsucher | PhantomxSlayer |
xXShironaXx | Freya (Transzendenz) | 99 | Alchemist | PhantomxSlayer |
Shaleena | Nasod-Seraph (Transzendenz) | 97 | Schmied | PhantomxSlayer |
xXTyroXx | Flammenkommandant (Transzendenz) | 82 | Schatzsucher | PhantomxSlayer |
Raikeers | Diabolischer Esper | 55 | Schatzsucher | PhantomxSlayer |