Demonio/Skills-FR: Difference between revisions
From Elwiki
< Demonio
(Created page with "{| width="100%" |- | valign="top" | === Hyper === {| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" |- | width="40" | Image:Dunno.png | align="center" wi...") |
No edit summary |
||
Line 6: | Line 6: | ||
{| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | {| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | ||
|- | |- | ||
| width="40" | [[Image: | | width="40" | [[Image:DemActive25.png]] | ||
| align="center" width="150" | | | align="center" width="150" | [[Diabolic Disaster/fr|Désastre diabolique]] [[Image:lock.gif|lock.gif]] | ||
|} | |} | ||
Line 18: | Line 18: | ||
{| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | {| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | ||
|- | |- | ||
| width="40" | [[Image: | | width="40" | [[Image:DemActive8.png]] | ||
| align="center" width="150" | | | align="center" width="150" | [[Desperado Shot/fr|Tir du désespoir]] | ||
|- | |- | ||
| width="40" | [[Image: | | width="40" | [[Image:DemActive9.png]] | ||
| align="center" width="150" | | | align="center" width="150" | [[Sinister Mind/fr|Esprit sinistre]] | ||
|- | |- | ||
| width="40" | [[Image: | | width="40" | [[Image:DemActive24.png]] | ||
| align="center" width="150" | | | align="center" width="150" | [[Transcendence/fr|Transcendance]] [[Image:lock.gif|lock.gif]] | ||
|- | |- | ||
| width="40" | [[Image: | | width="40" | [[Image:DemActive14.png]] | ||
| align="center" width="150" | | | align="center" width="150" | [[Garden of Haures/fr|Jardin de Haurès]] | ||
|} | |} | ||
Line 39: | Line 39: | ||
{| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | {| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | ||
|- | |- | ||
| width="40" | [[Image: | | width="40" | [[Image:DemActive17.png]] | ||
| align="center" width="150" | | | align="center" width="150" | [[Rapid Impact/fr|Impact rapide]] | ||
|- | |- | ||
| width="40" | [[Image: | | width="40" | [[Image:DemActive23.png]] | ||
| align="center" width="150" | | | align="center" width="150" | [[Punisher/fr|Châtiment]] | ||
|} | |} | ||
Line 52: | Line 52: | ||
{| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | {| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | ||
|- | |- | ||
| width="40" | [[Image: | | width="40" | [[Image:DemPassive3.png]] | ||
| align="center" width="150" | | | align="center" width="150" | [[Invasion of Demonic Energy/fr|Invasion d'énergie démoniaque]] | ||
|- | |- | ||
| width="40" | [[Image: | | width="40" | [[Image:DemPassive4.png]] | ||
| align="center" width="150" | | | align="center" width="150" | [[Madness - Crave/fr|Folie - Souhait]] | ||
|- | |- | ||
| width="40" | [[Image: | | width="40" | [[Image:DemPassive5.png]] | ||
| align="center" width="150" | | | align="center" width="150" | [[Madness - Destroy/fr|Folie - Destruction]] [[Image:lock.gif|lock.gif]] | ||
|} | |} | ||
|} | |||
=== Transcendance === | |||
{| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | |||
|- | |||
| width="40" | [[Image:DemActive11.png]] | |||
| align="center" width="150" | [[Shadow Fury/fr|Colère des ombres]] | |||
|- | |||
| width="40" | [[Image:DemActive12.png]] | |||
| align="center" width="150" | [[Shrewd Cutter/fr|Découpe astucieuse]] | |||
|- | |||
| width="40" | [[Image:DemActive13.png]] | |||
| align="center" width="150" | [[Silent Rage/fr|Colère silencieuse]] | |||
|- | |||
|} | |} | ||
<br> | <br> |
Revision as of 21:04, 4 May 2016
Hyper
|
Spéciale active
|
Active
|
Passive
|
Transcendance
Colère des ombres | |
Découpe astucieuse | |
Colère silencieuse |